Перемогу в Кубку виробників WRC, до якої Hyundai Motorsport йшла протягом 7 років, команда з Альценау оформила достроково - через скасування фінального етапу Чемпіонату світу з ралі, який повинен був відбутися 14-17 листопада 2019 року в Австралії.

Перемога на іспанському етапі WRC-2019 лідируючого екіпажу Hyundai Motorsport Тьєррі Невілль/Ніколя Жільсуль, а також зайняті екіпажами Данні Сордо/Карлос дель Баррійо і Себастьян Льоб/Даніель Елена третє і четверте місця, відповідно, дозволили команді з Альценау закріпитися на першому місці в Кубку виробників з 380 очками в активі. Відрив у 18 очок від другого місця, на якому розташувалася команда Toyota Racing з переможцем WRC-2019 в особистому заліку Оттом Тянаком на чолі, передбачав збереження інтриги - результат боротьби за Кубок мав вирішитися у фінальному раунді Чемпіонату, в Австралії.

Але через стихійне лихо (в околицях міста Коффс Харбор, де мав відбутися завершальний етап WRC-2019, почалися масштабні лісові пожежі) організатори перегонів від Австралії і керівництво Міжнародної автомобільної асоціації (FIA) ухвалили рішення скасувати змагання. Перемога в командному заліку була достроково присуджена Hyundai Motorsport.

«Перш за все, мені хотілося б сказати, що ми співпереживаємо і співчуваємо всім, хто постраждав від руйнівних лісових пожеж в регіоні Нового Південного Уельсу в Австралії. Ми безмежно пишаємося тим, що нам вперше в історії команди вдалося завоювати Кубок виробників FIA Чемпіонату світу з ралі. З моменту заснування Hyundai Motorsport у 2012 році на нашому заводі в Альценау ми створили чудову команду, яка невпинно працювала протягом семи років для досягнення цієї мети. Для нас велика честь внести свій вклад в глобальну стратегію бренду Hyundai за допомогою нашої діяльності в WRC. Ми також сподіваємося, що завойований нами в цьому році титул стане першим в низці майбутніх перемог», - заявив президент Hyundai Motorsport Скотт Но.

У сезоні 2019 року Hyundai Motorsport здобула 4 перемоги (три з них добув дует Невілль/Жільсуль, ще одну - екіпаж Сордо/дель Баррійо) і 13 разів займала призові місця. Запорукою успіху стала індивідуальна майстерність екіпажів і відмінно підготовлений до змагань ралійний автомобіль Hyundai i20 Coupe WRC, надійність і високу продуктивність якого не раз відзначали пілоти команди.

«Цей чемпіонат став особливим для нас: і по жорсткій конкурентній боротьбі, яку ми вели від раунду до раунду з провідними командами WRC, і по нелегким випробуванням, які витримав наш ралійний автомобіль Hyundai i20 Coupe WRC протягом усього сезону. На щастя, сьогодні, пройшовши цей довгий шлях, на якому у нас були і яскраві перемоги, і гіркі поразки, я можу з упевненістю сказати, що цей тріумф став результатом кропіткої роботи нашої великої команди. Кубок виробників-2019 - заслуга кожного члена команди Hyundai Motorsport. Сподіваюся, в новому сезоні ми повторимо цей успіх», - відмітив лідер команди Тьєррі Невілль.

У майбутньому році географія Чемпіонату світу з ралі розшириться: етапи гонки приймуть три нові країни - Кенія, Нова Зеландія і Японія. Перший етап WRC-2020 традиційно відбудеться в Монте-Карло 23-26 січня.